Klikaj i bądź bezpieczny na przejściu

Międzyrzec Podlaski  bierze udział w ogólnopolskim konkursie dla samorządów „Aktywne przejścia dla pieszych”. Mamy szansę wygrać nowoczesne oświetlenie, które zapala się, gdy pieszy zbliża się do pasów, maty antypoślizgowe oraz system stale święcących tzw. „kocich oczek”.

Konkurs jest częścią kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”, którą prowadzi Fundacja PZU. Międzyrzec Podlaski wytypował przejście dla pieszych przy ul. Warszawskiej w rejonie Zespołu Placówek Oświatowych nr 1.  To jedna z głównych arterii komunikacyjnych w mieście, jest także wylotową do drogi krajowej nr 2.

Głosować można za pośrednictwem strony internetowej www.stopwariatom.pl do 28 września do godz. 12. W każdym tygodniu wybieranych będzie pięć lokalizacji. Jedną wytypują internauci w głosowaniu (decyduje największa liczba głosów), a cztery wskaże komisja konkursowa. Budowa aktywnego przejścia dla pieszych w realny sposób zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców w najbliższej okolicy. Dlatego nie zwlekajcie i głosujcie. W całej Polsce powstanie tylko 20 aktywnych przejść.