Nasze sukcesy w międzyszkolnej rywalizacji

20 czerwca 2017 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się podsumowanie rywalizacji  uczniów międzyrzeckich szkół w ramach trzech prestiżowych konkursów: Międzyrzeckiej Ligi Języka Angielskiego, Międzyrzeckiego Turnieju Przyrodniczego i Międzyrzeckiej Ligi Matematycznej. Organizatorem dwóch pierwszych była nasza szkoła, zaś rywalizację matematyczną przeprowadził ZPO nr 2. Wszystkie konkursy swoim patronatem objął Burmistrz Miasta.

Czytaj więcej...

Zwycięstwo Karoliny w Dołdze

2 czerwca 2017r. odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski twórczości ks. J. Twardowskiego  zatytułowany „Zdziwienia”. Celem konkursu była popularyzacja twórczości ks. J. Twardowskiego i odkrywanie uzdolnień artystycznych uczniów.

Czytaj więcej...

,,Bialskie Talenty” z Gimnazjum Nr 1

W dniu 30 maja 2017r. w Domu Kultury w Hrudzie odbył się uroczystość z okazji Dnia Działacza Kultury Powiatu Bialskiego. Jednym z jej punktów było podsumowanie ,,Bialskich Talentów” za 2016 rok. W dziedzinie nauki nagrody uzyskało dwoje naszych gimnazjalistów: Karolina Borkowska i Rafał Stepulak z klasy IIIB. 

Czytaj więcej...

Szkolny konkurs recytatorski twórczości ks. Jana Twardowskiego

22 maja 2017r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski twórczości ks. J. Twardowskiego. Był on eliminacją do Międzyszkolnego Konkursu  „Zdziwienia” organizowanego przez szkołę w Dołdze. Celem konkursu była popularyzacja twórczości ks. J. Twardowskiego i odkrywanie uzdolnień artystycznych  uczniów.

Czytaj więcej...

Brawa dla młodych poetek – Wiktorii i Klaudii!

W tradycję naszego miasta na stałe wpisał się Konkurs Literacki im. Marii Konopnickiej, który w tym roku miał swoją XXII edycję. Konkurs ma zasięg ogólnopolski, a swoim patronatem objęli go marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz burmistrz Międzyrzeca Zbigniew Kot.

Czytaj więcej...

Poznaliśmy Mistrzów Ortografii Klas I!

25 kwietnia 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs o Tytuł Mistrza Ortografii Klas I. Wzięło w nim udział 10 uczniów klas IA i IB: Julia Węgrzyniak, Alicja Petruczenko, Joanna Łukaszewicz, Gabriela Turska, Igor Doroszuk, Wiktoria Oleksiuk, Zuzanna Korzeniewska, Marek Gałach, Julia Michaluk i Patryk Zaorski.

Czytaj więcej...

Brawa dla laureatów konkursu „Młodość – Trzeźwość”

W tegorocznej edycji konkursu „Młodość – Trzeźwość” organizowanego przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wzięło udział wielu uczniów ZPO nr 1. Uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjum przygotowali piękne prace plastyczne oraz literackie, którym przyświecał temat „Moje wartości”.

Czytaj więcej...

Kiedy „ż”, a kiedy „rz”?

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 16 i 23 lutego w naszej szkole odbył się  konkurs pod hasłem „Honor Polaka plami, kto pisze z błędami”, którego celem było: podnoszenie poziomu ortografii wśród uczniów, poszerzenie znajomości zasad dotyczących poprawnej pisowni oraz mobilizacja do stałej kontroli błędów.

Czytaj więcej...

Uczniowie „Jedynki” w konkursie Mistrz Pióra

Ponad 40 uczniów międzyrzeckich szkół podstawowych i gimnazjów 7 marca wzięło udział w II Międzyszkolnym Konkursie Literackim  „Mistrz Pióra” organizowanych pod patronatem burmistrza naszego miasta przez ZPO Nr 3.

Czytaj więcej...

Gimnazjalistka - Karolina Borkowska- finalistką dwóch konkursów przedmiotowych

W lutym odbyły się ostatnie etapy, czyli wojewódzkie, konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów, organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2016/2017.

Czytaj więcej...

Matematyczni mistrzowie z „Jedynki”

Po raz drugi uczniowie Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Międzyrzecu Podlaskim brali udział w konkursie matematycznym „KRASZ-MISTRZOWIE MATEMATYKI”. Organizatorem konkursu jest I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Jezusem w Ewangelii św. Mateusza

Dnia 03.02.2017r klasa IIA  wzięła udział w pierwszym etapie Diecezjalnego Konkursu Biblijnego pt: ,,Spotkanie z Jezusem w Ewangelii Świętego Mateusza”. W konkursie wzięło udział 15 uczniów, którzy odpowiadali na 33 pytania zamknięte i otwarte.

Czytaj więcej...

Najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe

Z okazji świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się konkurs "Na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową". Chętni uczniowie mogli wykonać do 20.12.2016r. szopkę według własnego pomysłu. Wykonano dziewięć przepięknych szopek. W większości te piękne szopki to efekty pracy całych rodzin.

Czytaj więcej...

Konkurs Ortograficzny Klas II Gimnazjum- Rozstrzygnięty!

Dnia 10 stycznia 2017 r. odbył się Konkurs Ortograficzny Klas II. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Elżbieta Panasiuk. W zmaganiach  udział wzięło 9 uczniów z klasy 2a: Monika Kowalczyk, Aleksandra Matejek, Alicja Łukasiewicz, Maria Wysokińska,  Mateusz Pawlik, Łukasz Samocki, Bartosz Hubica, Paweł Kurek, Igor Wysokiński.

Czytaj więcej...

Karolina Borkowska – finalistką konkursu przedmiotowego z języka polskiego i fizyki

W październiku i listopadzie bieżącego roku odbyły się konkursy przedmiotowe dla uczniów gimnazjum województwa lubelskiego.

Czytaj więcej...

Mikołajkowy Międzyszkolny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

6 grudnia 2016 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Mikołajkowym Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej organizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim. Nasze gimnazjum reprezentowały: Alicja Petruczenko, Gabriela Turska, Kinga Ignaciuk, Karolina Mironiuk oraz Milena Ancuta.

Czytaj więcej...

Wspaniałe recytacje Pauliny i Igi

To była wielka przyjemność wysłuchać pięknych recytacji prozy Henryka Sienkiewicza, ale zacznijmy od początku. Z racji kończącego się roku poświęconemu autorowi „Trylogii” ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim zorganizował przy współpracy z MOK-iem Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Niektórzy kochają Sienkiewicza”.

Czytaj więcej...

Gratulujemy Darii i Szymonowi!

30 listopada został podsumowany miejski konkurs ekologiczny pt.: „Przyjaźni środowisku”. Celem konkursu było promowanie zachowań i postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży oraz ukazanie piękna międzyrzeckiej przyrody. Uczniowie gimnazjum mieli za zadanie pokazać piękno przyrody Międzyrzeca za pomocą fotografii.

Czytaj więcej...

IX Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

Najlepsi przyrodnicy z naszej szkoły wzięli udział w IX edycji Konkursu Przyrodniczo- Ekologicznego, który został zorganizowany przez Nadleśnictwo Międzyrzec. Finał odbył się 18 listopada w siedzibie Nadleśnictwa. Naszą szkołę reprezentowali:

Czytaj więcej...

Gratulujemy Łukaszowi i Martynie!

15 listopada 2016 roku w Pałacu Potockich odbył się finał miejski XIX Konkursu Historycznego „Międzyrzec - Historia - Dzień dzisiejszy”. Jego organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim. Tematem tegorocznej edycji konkursu byli Żołnierze Wyklęci.

Czytaj więcej...

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

9 listopada 2016 roku odbył się finał miejskiego konkursu historycznego, którego tematem byli tzw. Żołnierze Wyklęci. Konkurs przeznaczony był dla uczniów gimnazjów z terenu naszego miasta.

Czytaj więcej...

Konkurs biblijny „Czy znasz ewangelię św. Mateusza?”

Dnia 25.05.2016r. odbył się w naszej szkole konkurs biblijny z ewangelii św. Mateusza zorganizowany przez Elżbietę Nóżkę i ks. Krzysztofa Węgrzynka. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VI szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne. Łącznie uczniów biorących udział w konkursie było 28.

Czytaj więcej...

Sukcesy matematyczne w roku szkolnym 2015/2016

W bieżącym roku szkolnym wielu uczniów przystąpiło do konkursów matematycznych pozaszkolnych i szkolnych. Większość z nich przypadła na drugi semestr.

Czytaj więcej...

Fizyka nie jest im straszna

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim uzyskali w roku szkolnym 2015/2016 cztery tytuły laureatów w dwóch konkursach ogólnopolskich z fizyki. Po rozstrzygnięciu konkursów „Olimpus” i „Galileo” tytuły laureatów otrzymali:

Rafał Stepulak kl.IIB – „Olimpus”- 5 miejsce
Bartosz Sierpień kl.IIIA – „Olimpus”- 10 miejsce
Rafał Stepulak kl.IIB – „Galileo”- 5 miejsce
Karolina Borkowska kl.IIB – „Galileo”- 8 miejsce

Czytaj więcej...