Wspaniałe recytacje Pauliny i Igi

To była wielka przyjemność wysłuchać pięknych recytacji prozy Henryka Sienkiewicza, ale zacznijmy od początku. Z racji kończącego się roku poświęconemu autorowi „Trylogii” ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim zorganizował przy współpracy z MOK-iem Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Niektórzy kochają Sienkiewicza”.

Konkurs objął swoim patronatem Burmistrz naszego miasta. Prezentacje odbyły się 14 grudnia w pałacu Potockich. W jury konkursu zasiedli: Halina Bugajewska, Elżbieta Kamasa i Leszek Sokołowski.

Nasz Zespół reprezentowali: Iga Czwerko z klasy VA, Julia Golec z klasy VIB oraz gimnazjaliści: Joanna Łukaszewicz z klasy IA, Monika Kowalczyk z klasy IIA oraz Paulina Domańska z klasy IIIA. Obok konkursu recytatorskiego odbywał się konkurs plastyczny ilustracji do wylosowanych fragmentów dzieł naszego patrona. Przy użyciu pędzli dzielnie walczyli gimnazjaliści: Aleksandra Turyk, Marek Pepa, Weronika Matejek, Julia Węgrzyniak, Amelia Zacharuk i Wiktoria Majszak.

Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale, a jury szczególnie poruszone było prezentacjami Pauliny Domańskiej – bezapelacyjnej zwyciężczyni wśród gimnazjalistów, która w poruszający sposób zaprezentowała chwile pożegnania Michała Wołodyjowskiego z ukochaną Basią, a także Igi Czwerko – nagrodzonej II miejscem za piękną prezentację  czułej rozmowy Stasia i Nel w czasie choroby dziewczynki. Obie uczennice otrzymały piękne nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy – dyplomy. Nagrody wręczył pan burmistrz Grzegorz Łubik w obecności dyrektorów szkół: Jolanty Wolanin, Iwony Orkisiewicz i Grzegorza Kowalczyka.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a laureatkom – Paulinie i Idze – szczerze gratulujemy wspaniałego sukcesu.

Anna Sobolewska