Mikołajkowy Międzyszkolny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

6 grudnia 2016 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Mikołajkowym Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej organizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim. Nasze gimnazjum reprezentowały: Alicja Petruczenko, Gabriela Turska, Kinga Ignaciuk, Karolina Mironiuk oraz Milena Ancuta.

Festiwal został podzielony na dwie kategorie: uczniowie gimnazjów oraz szkół średnich, którzy śpiewali piosenki w języku angielskim, rosyjskim oraz niemieckim. Jury złożone z nauczycieli ZPO Nr 2 oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego miało trudne zadanie, ponieważ uczestnicy wykonali utwory na najwyższym poziomie. Ku naszemu ogromnemu zaskoczeniu nasza Jedynka okazała się najlepsza! Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy IIIB- Kinga Ignaciuk, na II miejscu uplasowała się Karolina Mironiuk z IIIC, która jako jedyna wykonała utwór w języku niemieckim, a III Alicja Petruczenko z IB. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy!

Katarzyna Krzymowska