Matematyczni mistrzowie z „Jedynki”

Po raz drugi uczniowie Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Międzyrzecu Podlaskim brali udział w konkursie matematycznym „KRASZ-MISTRZOWIE MATEMATYKI”. Organizatorem konkursu jest I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej.

Eliminacje szkolne odbyły się w dniu 1 lutego 2017r. Udział w nich wzięło 11 uczniów z klas II-III.  Do etapu finałowego szkoła mogła zgłosić maksymalnie 2 uczniów, którzy  zdobyli co najmniej 80% punktów. W etapie finałowym dnia 27 lutego 2017r. nasze gimnazjum – jako drużyna - reprezentowali: Karolina Borkowska i Rafał Stepulak z klasy IIIb.

W finałowych eliminacjach brało udział 10 dwuosobowych drużyn, m.in. z Białej Podlaskiej, Terespola, Jelnicy i Rogoźnicy. W pierwszej części eliminacji uczniowie rozwiązywali 6 zadań testowych, a w drugiej – 5 zadań otwartych. Uczniowie „Jedynki” zajęli I miejsce,  nie popełniając  żadnego błędu w rozwiązywanych zadaniach. W dowód uznania otrzymali puchar Dyrektora I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej oraz dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci przydatnych książek ,,Vademecum matematyka”, notesów z podobizną Kraszewskiego, zakładek  i długopisów. Za organizację konkursu w szkole oraz przygotowywanie uczniów do eliminacji finałowych odpowiedzialna była Zofia Ostapowicz.

Warto również podkreślić, że Karolina Borkowska i Rafał Stepulak są także laureatami ogólnopolskiego konkursu OLIMPUS z fizyki, zaś Karolina jest finalistką konkursów przedmiotowych z fizyki i języka polskiego.