Gimnazjalistka - Karolina Borkowska- finalistką dwóch konkursów przedmiotowych

W lutym odbyły się ostatnie etapy, czyli wojewódzkie, konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów, organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2016/2017.

Karolina Borkowska, uczennica Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Międzyrzecu Podlaskim, przystąpiła do konkursu z fizyki, a następnie z języka polskiego w części pisemnej i ustnej. Uzyskała wymaganą ilość punktów, aby otrzymać tytuł finalisty z obu konkursów.

Warto zauważyć, że przedmioty nie są pokrewne. Dowodzi to, że Karolina posiada zdolności do pogłębiania wiedzy i wykorzystania jej w praktyce zarówno z  zakresu przedmiotów ścisłych jak i humanistycznych.

Uczennica przygotowywana była do konkursów pod kierunkiem nauczycieli: p. Grety Wasąg i p. Elżbiety Panasiuk.