Uczniowie „Jedynki” w konkursie Mistrz Pióra

Ponad 40 uczniów międzyrzeckich szkół podstawowych i gimnazjów 7 marca wzięło udział w II Międzyszkolnym Konkursie Literackim  „Mistrz Pióra” organizowanych pod patronatem burmistrza naszego miasta przez ZPO Nr 3.

„Jedynka” wystawiła swoją godną reprezentację, która pokazała swój ogromny talent literacki i wspaniałe możliwości i umiejętności. Szkoła Podstawowa Nr 1 wystąpiła w składzie: Iga Czwerko z klasy VA, Julia Turyk i Anna Tomaszewska z klasy VB, Zuzanna Pietruk, Paulina Brodawka i Martyna Nestorowicz z klasy VIA oraz Julita Małyszka z klasy VIB. Nasze gimnazjum reprezentowali: Daria Biadun z klasy IA, Julia Węgrzyniak i Joanna Łukasiewicz z klasy IB, Szymon Domański i Paulina Domańska z klasy IIIA, Luiza Paszkiewicz z klasy IIIB oraz Karolina Seweryn z klasy IIIC.

Uczniowie szkół podstawowych redagowali opowiadania na jeden z wybranych tematów: „Złoczyńcy w ośrodku wypoczynkowym”, „Miałem cudowny sen- ktoś we mnie uwierzył” oraz „Strach ma wielkie oczy”, zaś gimnazjaliści mogli wybrać jeden z 4 tematów: refleksje na blogu „Życie nie jest przewiązane kokardą a i tak jest wspaniałym prezentem”, historię ilustrującą słowa: „Nadzieja ma skrzydła, przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów, która nigdy nie ustaje”, rozdział książki „Zawsze jest jakieś jutro” oraz opowiadanie fantasy „Dobro nie walczy ze złem, ale leczy je”.

Jury, w skład którego weszli nauczyciele języka polskiego ze wszystkich szkół, pracowało w dwóch grupach i jednomyślnie stwierdziło, że poziom konkursu był bardzo wysoki, a ilość nagród – niestety - ograniczona. Szkoda, bo wiele prac zasługiwało na szczególne wyróżnienie.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się z jak najlepszej strony, a szczególne uznanie w oczach jurorów zdobyły: Paulina Domańska – laureatka III miejsca w kategorii gimnazjów i Paulina Brodawka – zdobywczyni wyróżnienia w kategorii szkól podstawowych. Serdecznie gratulujemy!

Anna Sobolewska

Galeria zdjęć