Kiedy „ż”, a kiedy „rz”?

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 16 i 23 lutego w naszej szkole odbył się  konkurs pod hasłem „Honor Polaka plami, kto pisze z błędami”, którego celem było: podnoszenie poziomu ortografii wśród uczniów, poszerzenie znajomości zasad dotyczących poprawnej pisowni oraz mobilizacja do stałej kontroli błędów.

W zmaganiach uczestniczyło 12 uczniów z klas III gimnazjum: Patrycja Gocel, Klaudiusz Mironiuk, Karolina Borkowska, Karolina Seweryn, Paulina Domańska, Michał Głoziński, Mateusz Ostapiuk, Jakub Czwerko, Weronika Drygiel, Luiza Paszkiewicz, Patryk Michaluk,  Oliwia Łukasiewicz, Jakub Grudziński.   Klasę IVa reprezentowali: Wiktoria Grudzińska, Kinga Golec, Martyna Śmieciuch, Martyna Koczkodaj, Kamil Pulik, Kacper Budrewicz, Wiktor Siedlanowski, Patryk Mikołajczuk. Uczestnicy rozwiązywali różnorodne zadania i zagadki ortograficzne.

A oto wyniki.

Na poziomie klas III zwyciężyła Karolina Borkowska z klasy III b (72,5 / 78p.), II miejsce zajęła Karolina Seweryn z klasy III c (72 / 78p.), zaś III Paulina Domańska z klasy III a (68,5 / 78p.).  W klasie IV tytuł laureata otrzymała Kinga Golec (77,5 / 86p.), na  II miejscu uplasowała się Wiktoria Grudzińska (76,5 / 86p.), zaś trzecie przypadło w udziale Kacprowi Budrewiczowi (72,5 / 86p.)  .

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów nie  tylko z ortografii.

Joanna Pietruk