Poznaliśmy Mistrzów Ortografii Klas I!

25 kwietnia 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs o Tytuł Mistrza Ortografii Klas I. Wzięło w nim udział 10 uczniów klas IA i IB: Julia Węgrzyniak, Alicja Petruczenko, Joanna Łukaszewicz, Gabriela Turska, Igor Doroszuk, Wiktoria Oleksiuk, Zuzanna Korzeniewska, Marek Gałach, Julia Michaluk i Patryk Zaorski.

Uczniowie zmagali się z zadaniami dotyczącymi pisowni partykuły „nie”, wielkiej i małej litery, łącznej i rozdzielnej pisowni partykuł oraz przyimków złożonych. Nie zabrakło też trudności pisowni ch, h, rz, ż, u i ó. Arkusz zadań przygotowała pani Anna Sobolewska, która była organizatorem konkursu.

Mistrzyniami Ortografii zostały: Julia Węgrzyniak i Alicja Petruczenko  z klasy IB, zaś III miejsce uzyskała Joanna Łukasiewicz z klasy IA. Dziewczętom serdecznie gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do pochylenia się nad polską ortografią, bo troska o poprawność języka jest także wyrazem naszego patriotyzmu.