,,Bialskie Talenty” z Gimnazjum Nr 1

W dniu 30 maja 2017r. w Domu Kultury w Hrudzie odbył się uroczystość z okazji Dnia Działacza Kultury Powiatu Bialskiego. Jednym z jej punktów było podsumowanie ,,Bialskich Talentów” za 2016 rok. W dziedzinie nauki nagrody uzyskało dwoje naszych gimnazjalistów: Karolina Borkowska i Rafał Stepulak z klasy IIIB.

Uczniów nagrodzono okolicznościowymi statuetkami i dyplomami. Warto podkreślić, że Rafał otrzymał  GRAND PRIX, ponieważ bialskim talentem został po raz trzeci.Otrzymane przez Karolinę i Rafała nagrody były jedynymi w dziedzinie nauki. Uzupełnieniem w/w nagród były nagrody pieniężne. Wręczenie nagród odbyło się w obecności pani Dyrektor ZPO Nr 1 - Iwony Orkisiewicz, rodziców uczniów i nauczycieli opiekunów – pani Zofii Ostapowicz i Grety Wasąg, którzy otrzymali podziękowania od Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka.

Uroczystości uświetniły występy zespołów artystycznych  działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Podlaskiej oraz występy młodych talentów, m.in. para z Międzyrzeca Podlaskiego: Wiktoria Leszczyńska i Cezary Cap tańcząca  walca. Atrakcją było także zwiedzanie pracowni z warsztatami tkackimi znajdującą się w Domu Kultury.

Spotkanie zakończone zostało poczęstunkiem, podczas którego można było skosztować zdrowe, kolorowe kanapki i pyszne ciasta, popijając je kawą, herbatą lub zimnym sokiem czy wodą mineralną.