Kończymy rok szkolny i rozpoczynamy wakacje!

Nie ma co ukrywać – uroczystość zakończenia roku szkolnego należy do tych najbardziej ulubionych przez uczniów. Troszkę zmęczeni, ale i podekscytowani czekają na wręczenie świadectw, dyplomów i nagród. Nie inaczej kończyliśmy naukę w międzyrzeckiej „Jedynce”.

Czytaj więcej...

Ognisko Szkolnego Koła Caritas

Dnia 13.06.2017 roku odbyło się ognisko naszego Koła. O 9.00 członkowie zebrali się na plebani u proboszcza parafii św. Mikołaja. Wszyscy razem świetnie się bawiliśmy. Pogoda była zmienna, ale nas nie przestraszyła. Graliśmy w piłkę, badmintona i kręciliśmy hula hop.

Czytaj więcej...

Zajęcia terenowe w klasie 1b przyrodniczej

Dnia 09 czerwca 2017 r uczniowie klasy 1b przyrodniczej uczestniczyli w zajęciach terenowych w Parku przy ulicy Lubelskiej. Celem zajęć było kształcenie praktycznych umiejętności przyrodniczych takich jak prowadzenie obserwacji, dokonywanie pomiarów, wykonywanie obliczeń fizycznych i chemicznych, praca z planem, posługiwanie się przyrządami.

Czytaj więcej...

Wybory Samorządu Szkolnego

W poniedziałek (12.06) w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu szkolnego na rok 2017/2018.Wszystkich nas zebrało się tam aż 44! Odbyło się głosowanie, które miało wytypować przewodniczących, skarbników i sekretarzy.

Czytaj więcej...

Ogólnopolska akcja masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam” - ustanawiamy rekord czytania w jednym momencie

1 czerwca 2017 r. nasza szkoła już po raz drugi uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam!”. Organizatorem głównym była redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Czytaj więcej...

Koncert Charytatywny

Dnia 16. 05. 2017r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył  się XI Koncert Charytatywny pod hasłem: ,,Nawet najmniejsza pomoc jest lepsza od wielkiego współczucia” zorganizowany przez opiekuna panią Elżbietę Nóżkę i członków Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1  w Międzyrzecu Podlaskim. Został on objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Zbigniewa Kota.

Czytaj więcej...

Ach, co to była za wycieczka…!

W dniach 26-28 kwietnia 2017 roku odbyła się wycieczka do Krakowa, Oświęcimia i Wieliczki zorganizowana przez klasę 3 C i ich wychowawczynię p. Elżbietę Kiereczyńską za pośrednictwem biura podróży Mario Presto z Białej Podlaskiej,  pod kierownictwem p. Marty Węgrzyniak i opieką p. Ingi Wiercińskiej.

Czytaj więcej...

Każdy procent to wielka szansa

W marcu i kwietniu członkinie naszego SKC roznosiły ulotki z prośbą o przekazanie 1% w rozliczeniu podatkowym dla Szymka Jasińskiego. Mamy nadzieję, że znaleźli się ludzie dobrej woli. Jeden procent to tak niewiele, a jednak tak wiele. Dziękujemy.

Czytaj więcej...

Kiermasz i Konkurs Palm Wielkanocnych

Tradycją naszego SKC jest tuż przed Niedziela Palmową organizować Kiermasz Palm. Uczniowie wykonują palmy według własnego pomysłu.

Czytaj więcej...

Skarbonka Wielkopostna

W Wielkim Poście mamy zawsze do spełnienia trzy podstawowe uczynki: modlitwa, post i jałmużna. Jedną z form jałmużny  jest zbiórka pieniędzy do ,,Skarbonek Wielkopostnych Caritas”. Szkolne Koło Caritas w naszej szkole co roku organizuje możliwość spełnienia tego uczynku w sposób przemyślany.

Czytaj więcej...

Wiwat Maj, 3 Maj, Wiwat Konstytucja

3 maja obchodziliśmy 226 rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Z tej okazji uroczysty apel odbył się w naszej szkole już w piątek  28 kwietnia. Wzięli w nim udział uczniowie klasy 6 A - Patrycja Gierej, Piotr Chomiński, Jakub Lawenda, Łukasz Stefaniuk, Kacper Witkowski i Artiom Simonian.

Czytaj więcej...

Witaj, Majowa Jutrzenko!

Kiedy nadchodzi kolejna w naszym życiu rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, cieszymy się, bo w planach mamy długi weekend. Warto jednak wiedzieć i pamiętać, co czcimy, bo przecież, jak mówi stare przysłowie: „Historia jest nauczycielką życia”. W naszej szkole tradycją jest okolicznościowa akademia oraz udział nauczycieli i uczniów w uroczystościach miejskich.

Czytaj więcej...

Egzamin gimnazjalny w „Jedynce”

Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że do egzaminu dużo, dużo czasu. A tu... Niespodziewanie szybko nadeszły te dni: 19, 20 i 21 kwietnia 2017 roku. Niczego już się nie dało przełożyć ani usprawiedliwić bólem głowy. Trzeba było się spiąć, zmobilizować, opanować emocje i przybyć, by sprawdzić, co przygotowała w tym roku CKE.

Czytaj więcej...

Wielkanoc w naszej szkole

W ostatnich dniach nauki przed wiosenną przerwą świąteczną społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystym apelu z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych. Uczniowie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w montaż słowno-muzyczny pod hasłem „Wielkopostne i wielkanocne obyczaje” w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego oraz uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem s. Władysławy.

Czytaj więcej...

Karnawałowe Ciastko

Dnia 22.02.2017. dzień przed tłustym czwartkiem w naszej szkole odbyła się sprzedaż ciast i ciasteczek, pączków i babeczek zorganizowana przez członków SKC. Uczniowie ze swoimi rodzicami upiekli przepyszne ciasta  na zakończenie karnawału. Oczywiście wszystkie zostały  sprzedane bardzo szybko, bo już po piątej godzinie lekcyjnej nie było po nich śladu.

Czytaj więcej...