Wielkanoc w naszej szkole

W ostatnich dniach nauki przed wiosenną przerwą świąteczną społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystym apelu z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych. Uczniowie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w montaż słowno-muzyczny pod hasłem „Wielkopostne i wielkanocne obyczaje” w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego oraz uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem s. Władysławy.

Dzięki urokliwemu przedstawieniu wspólnie wędrowaliśmy do przeżytych postów i Świąt Wielkanocnych, przypominając sobie, jak wyglądały te minione, jak je przeżywali nasi dziadkowie, rodzice oraz my sami. Poznaliśmy też tradycje, czyli przekazywane z pokolenia na pokolenie obyczaje, zwyczaje świeckie i związane z liturgią kościelną – od Zapustów,  Środy Popielcowej, poprzez Niedzielę Palmową aż do Wielkiej Nocy. Spotkanie w miłym gronie miało również na celu przypomnienie i utrwalenie polskiej tradycji i obyczajowości związanej ze Świętami Wielkanocnymi, uświadomienie uczniom celu tradycji, która nadaje specyficzny koloryt każdej rodzinie i wspólnocie naszej Małej Ojczyzny.

Jak zawsze, całość uświetnił chór szkolny przygotowany przez panią Elżbietę Ostojską, oraz dekoracja tematyczna, którą wykonała pani Hanna Adamczyk. Najważniejsze, że samej uroczystości towarzyszyła dobra zabawa i czuć było przedsmak świąt. Nie zabrakło palm, pisanek, zajączka wielkanocnego i….  śmigusowego oblewania.

Na zakończenie pani dyrektor  Teresa Turska życzyła wszystkim zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy.

Galeria zdjęć