Egzamin gimnazjalny w „Jedynce”

Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że do egzaminu dużo, dużo czasu. A tu... Niespodziewanie szybko nadeszły te dni: 19, 20 i 21 kwietnia 2017 roku. Niczego już się nie dało przełożyć ani usprawiedliwić bólem głowy. Trzeba było się spiąć, zmobilizować, opanować emocje i przybyć, by sprawdzić, co przygotowała w tym roku CKE.

Pierwszy dzień był pełen emocji, bo ... był pierwszy. O ile zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie wywołały mieszane uczucia, to język polski przyjaźnie zaskoczył gimnazjalistów wyczekiwaną rozprawką i w miarę przyjaznymi tekstami do analizy.

Drugiego dnia nerwy były zdecydowanie większe, ale to głównie z powodu trudności testów. Ani przedmioty przyrodnicze, czyli biologia, geografia, chemia i fizyka, ani też matematyka nie należą do najłatwiejszych. Niemniej wszyscy dzielnie walczyli o jak najlepszy wynik.

Trzeci dzień przebiegał pod hasłem „języki obce”. Nasi uczniowie wykazywali się wiedzą z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz niemieckiego w podstawowym zakresie. Choć trzydniowe zmęczenie dawało już znać o sobie, uczniowie stawili  się w komplecie i rozprawili się  z ćwiczeniami lingwistycznymi.

A teraz co? Teraz trzeba czekać, czekać i  czekać, bo wyniki dopiero w czerwcu. Poczekamy! Oby były jak najlepsze i sprawiły satysfakcję uczniom, ich rodzicom i nauczycielom.