Witaj, Majowa Jutrzenko!

Kiedy nadchodzi kolejna w naszym życiu rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, cieszymy się, bo w planach mamy długi weekend. Warto jednak wiedzieć i pamiętać, co czcimy, bo przecież, jak mówi stare przysłowie: „Historia jest nauczycielką życia”. W naszej szkole tradycją jest okolicznościowa akademia oraz udział nauczycieli i uczniów w uroczystościach miejskich.

Obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęliśmy już 28 kwietnia w naszej szkole, kiedy obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem pań: Elżbiety Panasiuk, Moniki Torbicz i Elżbiety Ostojskiej. Do miejskich obchodów – mimo niesprzyjającej pogody – przystąpiliśmy w duchu patriotyzmu, delegując poczet sztandarowy szkoły, uczestnicząc we Mszy w kościele pod wezwaniem Piotra i Pawła, składając kwiaty  i prezentując w centrum miasta nasz program artystyczny. Świetnie zaprezentowali się uczniowie: Patrycja Gierej, Artiom Simonian, Piotr Chomiński, Jakub Lawenda, Łukasz Stefaniuk i Kacper Witkowski, którzy wystąpili w okolicznościowym programie oraz chór naszej szkoły. Dzięki nim wszyscy zgromadzeni na uroczystości międzyrzeczanie mogli przenieść się w czasie i poznać atmosferę, w której uchwalono tę niezwykle ważną dla naszego państwa ustawę. Godnie reprezentowali nas także członkowie pocztu sztandarowego: Julita Brodowska, Oliwia Urbaniuk, Martyna Nestorowicz, Martyna Radomska, Hubert Golec i Jan Domański. Naszych uczniów można też było dostrzec wśród uczestniczących w uroczystościach harcerzy, zaś wraz z panią dyrektor Iwoną Okisiewicz kwiaty składali i zapalali znicze Mikołaj Siłuszyk i Michał Rafalski.

 Anna Sobolewska

Galeria zdjęć