Wiwat Maj, 3 Maj, Wiwat Konstytucja

3 maja obchodziliśmy 226 rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Z tej okazji uroczysty apel odbył się w naszej szkole już w piątek  28 kwietnia. Wzięli w nim udział uczniowie klasy 6 A - Patrycja Gierej, Piotr Chomiński, Jakub Lawenda, Łukasz Stefaniuk, Kacper Witkowski i Artiom Simonian.

Uczniowie ubrani w stroje szlacheckie zaprezentowali scenkę, która pomogła zrozumieć okoliczności uchwalenia konstytucji 3 Maja. Całość apelu uzupełniły okolicznościowe piosenki w wykonaniu szkolnego chóru. Cała uroczystość została ponownie zaprezentowana  przez naszych uczniów  na miejskich obchodach święta konstytucji. Zgromadzonej publiczności na czele z władzami miasta występ naszych uczniów bardzo się spodobał.