Skarbonka Wielkopostna

W Wielkim Poście mamy zawsze do spełnienia trzy podstawowe uczynki: modlitwa, post i jałmużna. Jedną z form jałmużny  jest zbiórka pieniędzy do ,,Skarbonek Wielkopostnych Caritas”. Szkolne Koło Caritas w naszej szkole co roku organizuje możliwość spełnienia tego uczynku w sposób przemyślany.

Zawsze mamy konkretny cel zbiórki, dlatego jest wiarygodny i możemy mieć pewność, że pieniądze zostaną wykorzystane właściwie. W tym roku zbieraliśmy dla Szymka Jasińskiego i Julii Stefaniuk, którzy potrzebują wsparcia finansowego ze względu na swoje choroby i schorzenia. Uzbierane pieniądze zostaną dołączone do wpływów z Koncertu Charytatywnego. Mamy wielką nadzieję, że w niewielkim stopniu pomożemy chorym dzieciom, aby żyło się im lepiej.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zechcieli wesprzeć naszą akcję. Macie wielkie serce i wiecie, co to jest prawdziwa jałmużna.

Opiekun SKC – Elżbieta Nóżka