Koncert Charytatywny

Dnia 16. 05. 2017r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył  się XI Koncert Charytatywny pod hasłem: ,,Nawet najmniejsza pomoc jest lepsza od wielkiego współczucia” zorganizowany przez opiekuna panią Elżbietę Nóżkę i członków Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1  w Międzyrzecu Podlaskim. Został on objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Zbigniewa Kota.

Koncert jest już tradycją w naszej szkole. Corocznie organizujemy go, aby pomóc ludziom chorym, ubogim i potrzebującym. Od kilku lat organizujemy go w ramach projektu gimnazjalnego. W tym roku graliśmy dla Szymka Jasińskiego, który potrzebuje ciągłej rehabilitacji ze względu na autyzm i niepełnosprawnej Julii Stefaniuk na podnośnik transportowo - łazienkowy.

Zagraliśmy aż trzy razy.  O godz. 9.00 dla szkół podstawowych, o godz11.30 dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a o godz. 17.00 dla społeczności lokalnej.

W koncercie wzięli udział utalentowani uczniowie międzyrzeckich szkół. Na scenie występowali uczniowie  z Zespołu Palcówek Oświatowych nr 1: Milena Ancuta, Alicja Petruczenko, Gabriela Turska, Karolina Mironiuk, Joanna Łukasiewicz,   chór szkolny pod kierunkiem pani Elżbiety Ostojskiej, grupa taneczna z klasy IIIB w składzie: Julia Błyskun, Julia Zdańkowska, Weronika Oleksiuk, Aleksandra Turyk, Luiza Paszkiewicz, Kinga Ignaciuk, oraz grupa taneczna klasy Va: Piotr Kasianiuk, Iga Czwerko i Jakub Gadomski.

Z Zespołu Placówek Oświatowych nr 2:  zespół wokalny pod kierunkiem pana Cezarego Wocha w składzie: Julia Wysokińska, Karolina Olszewska, Aleksandra Komoszka, Natalia Byczuk, Róża Zgorzałek, Wiktoria Sójka, Mikołaj Majewski, Antoni Ferysiuk, Aleksandra Kutczyńska.

Z Zespołu Placówek Oświatowych nr 3: tancerze tańca towarzyskiego -   Anna Filipek i Robert Tymoszuk, Magdalena Olesiejuk i Piotr Sapiecha, Dominika Suśniak i Jakub Leszczyński, Wiktoria Leszczyńska i Cezary Cap, Magdalena Jakubowicz i Patryk Hubica  oraz Marta Tchórzewska ze swoim zespołem: Mikołaj Korpysz, Szymon Domański i Paweł Kutczyński.

Ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego: Karolina Szaniawska.

Na scenie wystąpili również: uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych Sylwia Kieczka i uczennica Liceum Ogolnokształcącego Karolina Śledź, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych: Weronika Siliwoniuk, Piotrek Purtal, Milena Małagocka, Aleksandra  Zaniewicz i Beata Kokoszkiewicz. 

Utwory wokalne były przeplatane grą na akordeonie w wykonaniu: Jakuba Gadomskiego i Mateusza Mitery oraz na pianinie w wykonaniu Aleksandry Turyk. Przepiękny występ ,,Sezamek” pod kierunkiem p. Hanny Paluszkiewicz zachwycił wszystkich  oglądających.  Szczególnie pięknie zaprezentowała się również schola z parafii św. Mikołaja pod kierunkiem pana Zdzisława Frydrychowskiego. Gościnnie na naszej scenie wstąpili uczniowie szkół gminnych: Zuzanna Chmielewska ze szkoły w  Misiach i Wanda Cygan  z Gimnazjum w Jelnicy.  Na koncercie nie mogło zabraknąć kolegi Szymka Jasińskiego Miłosza   Malczuka ze Stowarzyszenia ,,Wspólny Świat” z Białej Podl.

Wykonawców było na pewno ponad stu.  Wszyscy zaprezentowali swoje talenty i przepięknie wyglądali na scenie. Po zakończeniu koncertu zostali nagrodzeni gromkimi brawami i owacjami na stojąco.

Mamy w Międzyrzecu naprawdę utalentowaną młodzież. Na trzech częściach koncertu sala kinowa była wypełniona po brzegi, co mówi wyraźnie, że pomoc drugiemu człowiekowi nie jest nam obojętna. Na zakończenie koncertu  Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr1 pani Iwona Orkisiewicz podziękowała przybyłym gościom: panu burmistrzowi Zbigniewowi Kotowi i pani Elżbiecie Dedelis, Naczelnikowi Wydziału Edukacji Kultury i Sportu  panu Andrzejowi Mironiukowi, panu Andrzejowi Kalinowskiemu, który przybył na koncert w imieniu pana doktora Riada Haidara z Białej Podl., panu nadleśniczemu Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski Leszkowi  Michalcowi, Dyrektorowi MOK- u panu Andrzejowi Marciniukowi,  wicedyrektor LO pani Barbarze Dybale oraz dyrektorom Zespołów Placówek Oświatowych: nr 2 panu Grzegorzowi Kowalczykowi  i  nr 3 pani Jolancie Wolanin.    Pani dyrektor podziękowała również wszystkim artystom i nauczycielom za zaangażowanie i wielkie serce. Nie mogło oczywiście zabraknąć głównych gości naszego koncertu  - rodziców Szymka Jasińskiego i Julii Stefaniuk, którzy  bardzo wzruszeni wyrazili  swoją wdzięczność. Pani dyrektor Iwona Orkisiewicz wręczyła dowody wpłaty rodzicom  w kwocie po 2400 zł. Były to pieniądze, które udało się policzyć przed koncertem  o godz 11.30. Były tam również pieniądze, które zebraliśmy w czasie różnych akcji  Szkolnego Koła Caritas: sprzedaży ciast  – 509 zł, skarbonki wielkopostnej –     271 zł i ze sprzedaży  palm wielkanocnych – 393 zł. W czasie trwania koncertu pieniądze cały czas napływały, czekaliśmy również do koncertu o godz. 17.00.   Dzisiaj wiemy, że jest to kwota 7200. zł. Okazuje się, że wspólnie można zrobić bardzo dużo. Mamy nadzieję że choć w części zebrane pieniądze pokryją koszt leczenia i pozwolą cieszyć się zdrowiem i życiem tym chorym dzieciom. 

Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania koncertu: ani dyrektor Iwonie Orkisiewicz  za wszelką pomoc i życzliwość,  pani Elżbiecie Ostojskiej za wszelką pomoc muzyczną i  pani Hannie Adamczyk  za przepiękną i wymowną dekorację, siostrze Władysławie za pomoc za kulisami,  Dyrekcji Miejskiego Ośrodka Kultury za udostępnienie sali i wszelką pomoc. Oczywiście nie może zabraknąć podziękowań dla uczniów, którzy koncert przygotowywali w ramach projektu gimnazjalnego: Wiktorii Wieczorek, Patrycji Gil, Wiktorii Rydzyk, Weronice Marczuk Zuzannie Dudzie i Sebastianowi Rydzyk. Wykonali bardzo dużo pracy i zrobili to z wielkim zaangażowaniem. To wspaniali młodzi ludzie, którzy nie szczędzili wolnego czasu i poświęcili go, aby zrobić coś naprawdę szlachetnego. Wierzę, że to dobro powróci do nich ze zdwojoną siłą. Po koncercie byli bardzo zmęczeni, ale zadowoleni i szczęśliwi.  Koncert  uważamy za udany, ale o pomocy innym ludziom nie możemy zapominać na co dzień.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas -  Elżbieta Nóżka

 

Galeria zdjęć