Ogólnopolska akcja masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam” - ustanawiamy rekord czytania w jednym momencie

1 czerwca 2017 r. nasza szkoła już po raz drugi uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam!”. Organizatorem głównym była redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Jej celem było: zwrócenie uwagi na systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15. roku życia), i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży, promowanie czytania i książek wśród uczniów,  integrowanie lokalnych środowisk zainteresowanych działaniami na rzecz rozwoju czytelnictwa, promocja bibliotek szkolnych oraz podkreślenie ich znaczenia dla edukacji czytelniczej, pobicie ustanowionego 10 czerwca 2016 r. rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu, wynoszącego 432 608 osób.

Tego dnia uczniowie klas 0 – III wraz z nauczycielami spotkali się na boisku szkolnym. Po krótkiej informacji nauczyciela bibliotekarza o celu spotkania, uczniowie i wychowawcy przeczytali głośno fragment wiersza Hanny Łochockiej pt. „Przyjaciel na całe życie”,  następnie oddali się lekturze swojej ulubionej książki oraz bawili się tworząc  łańcuch lektur i hasła promujące czytanie.

Klasy IV – VI  i I – III gimnazjum o godzinie 9.30 wyruszyły z pięknymi transparentami i swoimi ulubionymi lekturami  na Plac Jana Pawła II  na miejski finał akcji. Zgromadzeni wraz z Burmistrzem Miasta panem Zbigniewem Kotem  przeczytali fragment utworu  Hanny Łochockiej  pt. „Książka czeka”.  Nagrodzono także najlepszych czytelników. Z  naszej szkoły dyplom i nagrodę książkową otrzymały Aleksandra Rafalska  z klasy VI B i Amelia Zacharuk z klasy I B . Gratulujemy!

Wszystkim  obecnym dziękujemy za udział w akcji.

Grażyna Muszyńska nauczyciel bibliotekarz 

Galeria zdjęć