Kończymy rok szkolny i rozpoczynamy wakacje!

Nie ma co ukrywać – uroczystość zakończenia roku szkolnego należy do tych najbardziej ulubionych przez uczniów. Troszkę zmęczeni, ale i podekscytowani czekają na wręczenie świadectw, dyplomów i nagród. Nie inaczej kończyliśmy naukę w międzyrzeckiej „Jedynce”.

Przyjmowanie nagród i tytułów rozpoczęły już 21 czerwca dwie szczególne uczennice, odbierając podczas gali w sali konferencyjnej Urzędu Miasta  z rąk Burmistrza Miasta tytuły Międzyrzeckiego Prymusa. Zwyciężczynią z naszego Gimnazjum została Karolina Borkowska z klasy IIIB, zaś ze Szkoły Podstawowej – Izabela Kwiatkowska z klasy VIA.

W szkole jako pierwszych pożegnaliśmy uczniów klas trzecich, którzy już od września rozpoczną naukę w szkołach ponadgimnazjalnych. Dumni z nich są i nauczyciele, i rodzice przybyli na uroczystość. Wszyscy absolwenci z radością odbierali swoje świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu, ale byli wśród nich tacy, których wyróżniono w sposób szczególny i w pełni zasłużony.

Tytuł Najlepszego Absolwenta odebrała niezwykła uczennica klasy IIIB Karolina Borkowska. Ona także odebrała złotą statuetkę w kategorii Uczeń Roku klas III. Srebrną wypracował Jakub Wawryniuk z klasy IIIA, a brązową – Weronika Drygiel również z klasy IIIA. Oprócz wymienionych świadectwa z wyróżnieniem wręczono następującym uczniom: Luizie Paszkiewicz i Julii Zdańkowskiej z klasy IIIB oraz Ilonie Majszak, Karolinie Seweryn, Klaudiuszowi Mironiukowi i Karolinie Mironiuk z klasy IIIC. Ta ostatnia uczennica otrzymała też tytuł Solidnego Ucznia za 100% frekwencję.

Karolina Borkowska otrzymała też nagrodę za wspaniały wynik egzaminu gimnazjalnego. Uczennica łącznie ze wszystkich jego części uzyskała 198 punktów na 201 możliwych, czyli 99%! Wysokie wyniki egzaminu ze wszystkich jego części uzyskali także: Rafał Stepulak 3B – 94%, Jakub Czwerko 3A – 85%, Jakub Wawryniuk 3A – 85%, Michał Głoziński 3B –  80%, Szymon Domański 3A – 78%, Patryk Michaluk 3C – 77%, Luiza Paszkiewicz 3B – 74%, Karolina Sewryn 3C – 73%, Bartosz Prokopiuk 3B – 70%, Pualina Patej 3C – 70% i Paulina Świrydziuk 3B – 70%.

Szczególne gratulacje i nagrody książkowe otrzymali też uczniowie, którzy osiągnęli wspaniałe sukcesy w różnorodnych konkursach potwierdzających ich ogromną wiedzę i umiejętności: Karolina Borkowska i Rafał Stepulak. Karolina Borkowska jest finalistką konkursu przedmiotowego z języka polskiego i fizyki, laureatką ogólnopolskiej olimpiady Olimpus z fizyki i ogólnopolskiego konkursu Galileo z fizyki, zwyciężczynią ogólnopolskiego konkursu Lwiątko z fizyki z tytułem kaon, laureatką ligi matematycznej, języka angielskiego i turnieju przyrodniczego, laureatką nagrody Bialskie Talenty w dziedzinie nauki i trzykrotną laureatką nagrody „Międzyrzecki Prymus”.

Rafał Stepulak jest laureatem ogólnopolskiej olimpiady Olimpus z fizyki i matematyki, ogólnopolskiego konkursu Galileo z fizyki, laureatem ligi matematycznej i  języka angielskiego, wyróżnionym w konkursie Kangur matematyczny, zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu Lwiątko z fizyki z tytułem hiperon i trzykrotnym laureatem nagrody  Bialskie Talenty w dziedzinie nauki.

Społeczność szkolna podziękowała również nagrodami książkowymi uczniom klas III, którzy aktywnie pracowali w Samorządzie Uczniowskim: Paulinie Domańskiej,  Karolinie Mironiuk, Klaudiuszowi Mironiukowi i Bartoszowi Prokopiukowi oraz wykazali się działalnością charytatywną w Szkolnym Kole Caritas, a byli to: Weronika Drygiel, Jakub Czwerko, Paulina Domańska, Jakub Wawryniuk, Julia Błyskun, Luiza Paszkiewicz, Julia Zdańkowska, Weronika Oleksiuk, Aleksandra Turyk, Kinga Ignaciuk, Karolina Borkowska, Karolina Duda, Claudiusz Borowiec, Weronika Matejek, Oliwia Łukasiewicz, Ilona Majszak, Jakub Turyk, Karolina Mironiuk, Łukasz Stasiewicz, Marek Pepa, Julia Granasiuk, Karolina Seweryn i Klaudiusz Mironiuk.

Nagrody w postaci dyplomów i koszulek otrzymali też nasi sportowcy: Jakub Wawryniuk, Jakub Grudziński, Kacper Leszczuk, Maciej Trojanowski, Paweł Babicz, Szymon Domański, Aleksander Grzeszuk i Mateusz Ostapiuk. Wymienieni uczniowie zajęli: I miejsce w Finale Powiatu Bialskiego w piłce ręcznej chłopców, III miejsce w Finale Rejonu w piłce ręcznej chłopców. Jakub Wawryniuk, Jakub Grudziński, Kacper Leszczuk i Paweł Babicz uzyskali I miejsce w Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych w Lublinie oraz II miejsce w Lidze Wojewódzkiej Młodzików w Lublinie. Jakub Wawryniuk zdobył także IV miejsce w Pucharze Polski Młodzików Związku Piłki Ręcznej Polski. Ponadto Jakub Wawryniuk i Paweł Babicz zostali powołani do kadry wojewódzkiej piłki ręcznej.

Rada Pedagogiczna podziękowała także rodzicom trzecioklasistów, którzy zaangażowali się w pomoc szkole - paniom: Agnieszce Oleksiuk, Małgorzacie Seweryn, Emilii Granasiuk, Agacie Wawryniuk, Anecie Leszczuk i Agnieszce Grudzińskiej.

Również wśród młodszych uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej nie brakuje tych, którym należą się słowa uznania nauczycieli, rodziców, gości w osobie pani sekretarz Urzędu Miasta Elżbiet Dedelis oraz koleżanek i kolegów.

Wśród uczniów klasy II Gimnazjum tytuł Ucznia Roku zdobyła Aleksandra Matejek, na drugim miejscu uplasował się Łukasz Samocki,  a na trzecim – Monika Kowalczyk. Oprócz nich świadectwa z wyróżnieniem z rąk pani dyr. Iwony Orkisiewicz otrzymali: Zuzanna Biernacka, Marceli Matejek i Mateusz Pawlik.

Wśród pierwszoklasistów Uczniem Roku została Daria Biadun z klasy IA, II miejsce uzyskała Julia Węgrzyniak z klasy IB, a III – Joanna Łukasiewicz  z klasy IA. Świadectwami z biało – czerwonym paskiem mogą się także szczycić: Wiktoria Majszak, Amelia Zacharuk, Wiktoria Oleksiuk i Aleksandra Sowa z klasy IB.

Solidnymi Uczniami ze 100% frekwencją zostali gimnazjaliści: Piotr Poręba z klasy IA, Amelia Zacharuk z klasy IB i Bartosz Hubica z klasy IIA.

Aleksandrze Matejek przypadło też bardzo miłe wyróżnienie przyznawane przez samych uczniów, a mianowicie otrzymała miano Osobowości Roku.

W klasach I-III Szkoły Podstawowej tytuł Prymusa wypracowali następujący uczniowie: w klasie IA – Marcel Parafiniuk,  IIA –  Kacper Grontkowski,  IIB –  Lena Żebrowska,  IIC –  Dawid Jaszczuk, IIIA – Rozalia Urbaniuk, IIIB – Mikołaj Węgrzyniak i IIIC – Dominik Salak.

Trzynaścioro uczniów może poszczycić się 100% frekwencją i tytułem Solidnego Ucznia: Amelia Jaszczuk IA, Maksymilian Jaszczuk i Sebastian  Szamaluk IIA, Wiktor Nestorowicz IIB, Weronika Radziejewska IIC, Wiktoria Radziejewska, Amelia Strzelecka, Dominik Baj i Maciej Złotkowski IIIB, Maja Olszewska, Julia Sójka, Wiktoria Hubica oraz Filip Stefaniuk z klasy IIIC.

Najlepiej ze Sprawdzianem Kompetencji Trzecioklasisty poradził sobie Gabriel Siłuszyk z klasy IIIA, a Tytuł Omnibusa Klas Trzecich 2017 zdobył Maksymilian Nowosielski z klasy IIIC.

Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny uzyskali: Tomasz Chodziński z klasy IIA i Dominik Salak z klasy IIIC.

W klasach IV- VI „Jedynki”  w zaszczytnej kategorii Tytuł Prymusa Klasy uzyskali następujący uczniowie: w IVA -  Kinga Golec, VA –  Michał Rafalski, VB – Anna Tomaszewska, VIA – Izabela Kwiatkowska, VIB–  Aleksandra Rafalska.

Oprócz nich nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu, uzyskanie średniej ocen co najmniej 4,75 i świadectwo z biało - czerwonym paskiem uzyskali następujący uczniowie: Wiktoria Grudzińska, Martyna Koczkodaj, Kamil Pulik, Emilia Oponowicz, Martyna Dołęga i Wiktor Siedlanowski z klasy IVA,  Iga Czwerko i Amelia Baj z klasy VA, Wiktoria Hodun, Weronika Jaszczuk, Joanna Oponowicz, Julia Turyk, Marta Nurzyńska i Nikola Kowalczyk z klasy VB, Martyna Nestorowicz, Jan Domański, Patrycja Gierej, Jakub Lawenda, Paulina Brodawka, Zuzanna Pietruk i Maciej Dulski z klasy VIA.

„Solidnymi Uczniami” zostali: Martyna Nestorowicz i Jakub Lawenda  z klasy VIA, Andżelika Zacharuk i Kacper Domański z klasy VIB oraz Weronika Jaszczuk, Marta Nurzyńska, Radosław Komoń i Paweł Poręba  z klasy VB.

Nagrodami książkowymi uhonorowano także uczniów, którzy z sukcesami reprezentowali szkołę w konkursach: Kinga Golec (laureatka XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego), Wiktoria Grudzińska i  Klaudia Wypustek (wyróżnione w XXII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. M. Konopnickiej),  Michał Rafalski (wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny), Daria Biadun (laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Matematyki – Olimpus) i Kacper Siedlanowski (miejsca I-III w zawodach Pucharu Polski, mistrzostwach województw lubelskiego i świętokrzyskiego w taekwondo).

Nagrody, świadectwa, dyplomy, kwiaty... Jeszcze hymn „Jedynki” i wreszcie z ust pani dyrektor padły słowa, na które wszyscy czekali: „Rok szkolny 2016/2017 uważam za zakończony!”. Wszystkim udanych, pięknych i bezpiecznych wakacji!

Anna Sobolewska

 

Galeria zdjęć - Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Galeria zdjęć - Zakończenie w klasach 3 gimnazjum