Planowanie kariery zawodowej – zajęcia dla uczniów naszego gimnazjum

W miesiącu grudniu uczniowie klas III naszego gimnazjum mieli zajęcia z zakresu planowania kariery zawodowej w przyszłości. Po ukończeniu nauki w gimnazjum będą musieli podjąć decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej prowadzącej wielu do wykonywania w przyszłym, dorosłym życiu upragnionego zawodu.

Na przełomie października i listopada przeprowadzono wśród młodzieży z klas III a, IIIb i III c ankiety skłonności i zainteresowań zawodowych, które na pewno utwierdziły ich o ich zainteresowaniach, predyspozycjach zawodowych a także mogli dowiedzieć się o przeciwwskazaniach do wykonywania określonych grup zawodów - zarówno tych wykonywanych częściej jak i wybieranych i wykonywanych rzadziej.

Dlatego też pracownik Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Międzyrzecu Podlaskim pan Jarosław Osak pomagał uczniom w planowaniu ich przyszłości zawodowej. Na pewno wyniki indywidualnie wypełnianych ankiet przyczyniły się i ułatwiły uczniom planowanie świadomego wyboru zawodu i kariery zawodowej pozostającej w zgodzie z preferencjami, zainteresowaniami każdego z nich.

Justyna Wyszyńska- Karłoska